Süngerbob Türkçe Seslendirme Ekibi

Süngerbob Kareşort Türk seslendirme sanatçılarının büyük yetenek gösterdiği çizgi filmlerden biri. Rahatça söyleyebilirim ki Süngerbob Türkçe Seslendirmeli olarak İngilizce seslendirmeden kat kat daha eğlenceli. Ama şuan için malesef Süngerbob Kareşort'u bu kadro (NTV Stüdyosu Kadrosu) seslendirmiyor. Biz size bu efsane kadroyu tanıtıcaz. Diğer seslendirme kadroları için sayfanın aşağısında ki linklere bakabilirsiniz.

Peki Süngerbob Karşort'u kim seslendiriyor? Adı Murat Prosçiler. 1998'de Sandıman Sokak Tiyatrosu'nda tiyatroya başladı. Ondan sonra birçok televizyon dizisi (Çınaraltı, Koçum Benim, Nisan Yağmuru) ve filmde (İki Genç Kız) rol aldı. Aynı zamanda Dawsons Creek'te Pacey ve Spongebob Squarepants çizgi dizisinde Süngerbob'u seslendirerek meşhur olmuştur...

Murat Prosçiler


Sıra Süngerbob'un en iyi arkadaşına geldi, Patrick Star. Peki Patrick Star'ı orijinalinden bile güzel seslendirken kim acaba? Tabi ki Bora Sivri. Bora Sivri 1965 doğumlu bir tiyatro oyuncusudur. Ayrıca sinema ve dizi filmlerinde oyunculuk, seslendirme ve senaristlik yapar.

Bora Sivri


Peki ya huysuz ahtapot Squidward. Tahmin edebiliyormusunuz? Biraz zor dimi. Squidward'ün seslendiricisi ise Köksal Engür. Köksal Engür meşhur bir tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Aynı zamanda seslendirme sanatçılığı yapar. Squidward dışında ki en meşhur seslendirmeleri Red Kit ve Susam Sokağında ki Büdü'dür. Şu anda da Leyla ile Mecnun dizisinde ki Ak Sakallı Dede'yi canlandırmaktadır.

Köksal Engür


Para göz Bay Yengeç ve Plankton'un seslendiricisi ise tiyatro oyuncusu Mazlum Kiper'dir. Mazlum Kiper, genç yaşlarda sanat hayatına başlayan bir tiyatro oyuncusudur. Daha sonra sinema ve televizyon dizilerinde rol almıştır. Ayrıca seslendirme sanatçılığı yapmaktadır.

Mazlum Kiper


Çizgi dizinin kötü karakteri Plankton'u seslendiren sanatçımız ise Atilla Şendil'dir. Atilla Şendil, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun ünlü bir sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusudur, ayrıca seslendirme sanatçısıdır.

Atilla Şendil


Son olarak Bikini Kasabası'nın dahi sincabı Sandy'nin seslendiriciliğini ise Oya Prosçiler yapmaktadır. Oya Prosçiler, Süngerbob'u seslendiren Murat Prosçiler'in öz ablasıdır. Seslendirme sanatçılığı yapmaktadır. Shrek filminde ki Fiona ve Gizli Dosyalar dizisinde ki Scully karakterlerini de Oya Prosçiler seslendirmiştir.

Oya Prosçiler


Sizden Gelen Yorumlar
Diğer Seslendirme Ekipleri ve Röportaj